Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Negativna energija i negativni ljudi
Da li se često družite s ljudima koji imaju negativnu energiju koju ne možete izbjeći? U posljednje vrijeme sve je više ljudi koji se osjećaju nemoćno protiv negativne energije drugih i ne znaju kako da se zaštite.

Bilo da vjerujete u stvari poput "negativne" energije, postoje ljudi koji su uvijek ljuti, nezadovoljni, krive sve za svoje neuspehe i komunikacija sa njima je stresna. Često imaju jak ego, sebični su i svoju mentalnu negativnost izbacuju prema svima s kojima komuniciraju.

Naravno, njihova negativna energija nepovoljno utiče na ljude oko njih. Nrtrko ih nazivamo energetskim vampirima je crpe  optimizam i unistavaju dobru volju u drugima.

Negativnom energijom možete biti preplavljeni čak i na ulici, od osobe koju ne poznajete. Najčešće se to dešava ako vas takva osoba vidi i počne da vam zavidi na nečemu ili ako vas interno poveže sa nekim koga poznaje. Ali najčešća razmjena i obasipanje drugih negativnom energijom, događa se između poznanika i bliskih ljudi. U mnogim slučajevima, žrtva počinje da osjeća stezanje jaku napetost i stres.

Kako se zaštititi od energetskih vampira?

Psiholozi i istraživači na ovu temu smatraju da vas negativna energija drugih najlakše može savladati kada počnete saosjećati s njima, jer se negativni ljudi uvijek žale i pokušavaju drugima nametnuti sažaljenje, pa čak i krivnju.

Jedan od načina da se nosite sa lošom energijom je je da zamislite da ste u zaštitnom energetskom balonu, u basti koja je puna plodova vasih vrednosti i zasticena od negativnih utjecaja. Samo zamislite kako se oko vas formira neprobojni energetski balon pozitivne energije. Ovo će vas zaštititi.

Također možete odlučiti i da prekinete svaki kontakt sa negativnim ljudima.
Reply
Od takvih se maksimalno distanciram i okrecem vjeri. Nemam brige ni strahova oko icega, ali sam užasno "opterećena" ljudima koji šire negativnu energiju.
Reply
Zivot nas ponekad "susretne" sa takvim raspršivačima i generatorima negativne energije. I onda upadamo u njihovu zamku. Od njih se zaista moramo braniti, Veoma su skriveni i prikriveni ali kada jednom otkrijete energetskog vampira, najbolje je prekinuti svaki kontakt ili ga svesti na minimum ukoliko je on clan najuze porodice.
Reply
Danas je vrlo teško razlikovati bolesne, lude, depresivne i energetskog vampira
Reply
Svako jutro oslobađam svoju energetsku zaštitu. Zamišljam da sam okružena svjetlosti i apsolutno zaštićena od svakog zla, usmjerenog na mene od strane ljudi, misli, emocija ili negativnih energija. Općenito - radi besprijekorno. Ako ipak osjetim proboj - ponavljam pozitivne riječi u sebi, zapalim svijeću i pomolim se Bogu da me zastiti.
Reply
Fizičko distanciranje je najbolje rješenje! Nažalost, nije uvijek lako primijeniti. Treba se zaštititi i od nepozvanih gostiju. Posebno u današnje vrijeme. A radi se o bliskoj rodbini koju ne možete birati, ali nije pametno ni odrzavati te rodbinske odnose ukoliko su ljudi toksicn. Mnogi imaju puno drskih ljudi u familiji i trpe ih radi nekog mira ali to je veoma pogresno. Ne želim nikoga povrijediti, samo želim da se takvi ljudi klone mene i mog doma.
Reply

[-]
Quick Reply

Image Verification
Please enter the text contained within the image into the text box below it. This process is used to prevent automated spam bots.
Image Verification
(case insensitive)

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)